Jeśli denerwujesz się na podwyżki opłat benzyny, być może zechcesz zainteresować się tym tematem, iż istnieje opcjonalny sposób na tankowanie auta, jaki jest poprawniejszy dla środowiska, dla silnika i dla budżetu, bo kosztuje blisko połowy cena benzyny i oleju napędowego.

Gra toczy się o gaz. W obliczu tych sporych atutów nasuwa się pytanie, czy w rzeczywistości warto przebudować samochód pod tym kątem? Spójrzmy!

Przerobienie auta na gaz – zalety
Główną zaletą konwersji auta jest redukcja cen paliwa, jaką można obniżyć o około 40%. Wynika to z faktu, że LPG podlega o wiele niższemu zużyciu paliwa niż benzyna oraz olej napędowy oraz chociaż jest mniej wydajny (około 15% do 20%) – redukcja kosztów z nawiązką to rekompensuje.

Piotr Marzec Kraków

Jeśli przerobisz samochód, będziesz mieć prawo do obniżenia podatku drogowego, bo państwo sprzyja takim rozwiązaniom, z racji tego, iż gaz paliwo spalające się w sposób czystszy. Spalając się wytwarza mniej cząstek stałych, a wobec tego może faktycznie przedłużyć witalność dużej grupy silników.

Ponadto auta napędzane LPG wydzielają:
•    14% mniej emisji CO2 niż samochody benzynowe,
•    10% mniej niż silniki diesla,
•    wytwarzają 50% mniej tlenków azotu niż benzyna,
•    wytwarzają 20% mniej tlenków azotu niż olej napędowy.

Jak wobec tego widać są w gruncie rzeczy dużo lepsze dla środowiska. Tym znacznie bardziej, jeżeli podróżujesz jednym z mniej oszczędnych samochodów, spostrzegasz dzisiaj bez owijania w bawełnę, że zdecydowanie należałoby rozważyć konwersję pojazdu na gaz. Te wszelkie wyżej wymienione dowody przemawiają za tym w dosadny sposób.