Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda dama, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. Dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, równocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, bo to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla

Przeważnie mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli zostaną one dobrze wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez oczywisty poród oraz równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają także panie, które rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich trudności z nietrzymaniem moczu, w większości wypadków wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najlepiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega jedynie na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najpoprawniej rozpocząć od pozycji leżącej, niemniej jednak z czasem można również trenować w innych pozycjach. Wypada napinać mięśnie przez parę sekund, a w następnej kolejności rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Wybitnie ważne jest to, by napinać jedynie mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem należy wziąć głęboki wdech oraz powoli wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wdrożyć około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, jednakowoż należałoby ćwiczyć w dalszym ciągu, chociaż raz na dzień.
W aptekach i punktach sprzedaży można aktualnie zakupić właściwe kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niesłychanie wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą doskonałe efekty. Z takimi kulkami też trenuje się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Panie, jakie regularnie ćwiczą, przyznają że przyniosło to efekt podczas porodu drogami natury oraz o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością wyklucza się też kłopot nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą także czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to również realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie zajmują dużo czasu, a wolno je wykonywać dosłownie wszędzie oraz o każdej porze. Otoczenie z pewnością nawet się nie zorientuje.