Świetna kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród licznych opcji, jakie oferuje kuchnia europejska na dużą uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop aromatów, kolorów oraz duża porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie potrawy

Typowemu Polakowi włoska restauracja, łączy się głównie z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie gotowanie to również takie pyszności jak słodkie desery czy oliwki.

Podstawowe posiłki włoskie

Makarony to baza kuchni włoskiej. Włosi przyrządzają makarony w dziesiątkach rodzajów. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie można dołączyć do makaronu. Krakow Restaurant italian Cuisine Ryby, różne rodzaje mięs, np. jagnięce czy drobiowe oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie mogą się znudzić.

Następną typową potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż jedynie pizza i pasta. To również risotto, focaccia, ravioli oraz szeroki wybór deserów – np. tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- ricotty, mascarpone i grana padano.
Zobacz film