Najczęstsze problemy pań na emeryturze
W wypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są oszałamiające: pozostają daleko w tyle za mężczyznami, jeżeli chodzi o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Damy w średnim wieku nienagannie zdają sobie sprawę z tego dylematu oraz tego, jak niezwykle je to dotyka. Przeanalizujmy niektóre z przyczyn, dla których tak się stało, i sposoby, w jakie panie mogą zapobiegać kłopotom na emeryturze.

Pani na emeryturze a trudności finansowe
W wielu branżach damy w tym samym wieku nie zarabiały tyle samo, co mężczyźni. Oprócz tego ich kariera została przerwana w związku z posiadaniem potomstwa i przebywaniem w mieszkaniu, co miało związek z tym, że musiały wychowywać własne dzieci. W co niektórych wypadkach porzucając prywatne aspiracje zawodowe, rozpoczęły podróżować z małżonkiem, gdy mógł rozwijać swoją karierę. Gdy damy te były gotowe do ponownego wejścia na rynek pracy, straciły cenny czas i dochody, a też składki na ubezpieczenie społeczne.
Następnym szczegółem prowadzącym do braku gotowości kobiet jest to, że kobiety są normalnymi opiekunami swojej rodziny, istnieją niezliczone przypadki, w jakich damy musiały poprzednio odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w domu, zapewniające niebezcelową opiekę dziecku szczególnej troski, starszym rodzicielom lub też teściom oraz pewnie schorowanemu mężowi. Oprócz tego wszystkiego, przyspieszenie współczynnika rozwodów dla osób ponad 50-tego roku życia, przyczyniło się do niestabilności finansowej kobiet. Niepokój otaczający tę rzeczywistość pogarsza fakt, że kobiety najczęściej żyją dłużej aniżeli mężczyźni i przeważnie mają więcej problemów medycznych.