Jakakolwiek dama stara się wyglądać jak najprzyzwoiciej, jednak czasami popełniają one pomyłki pielęgnacyjne, jakie niestety nie wpływają prawidłowo na skórę. W następstwie tego wypada wiedzieć, czego nie robić, by uniknąć problemów, które będą tego efektem. Bazowym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorową porą z makijażem na buzi.
komórkimacierzyste
Skóra nie dość, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co ma prawo w przyczynić się do powstania krostek oraz zaskórniaków. Również wielkim błędem jest nie używanie toniku, lub też używanie go nazbyt nieczęsto. Zadaniem toniku jest przywrócenie poprawnego pH dla skóry, innymi słowy kwaśnego. Nawet sama woda modernizuje pH na zasadowy.
zabiegi kosmetyczne
Przed kupnem kosmetyku, wypada wnikliwie przeczytać skład tego kosmetyku, bowiem na niektóre składniki jesteśmy w stanie być na przykład uczuleni i to może zaowocować zmianami alergicznymi, innymi słowy zamiast być prawidłowiej będzie gorzej. Równie ważnym jest przestrzeganie daty ważności i zgodne warunkowe przetrzymywanie oraz na przykład nie wszyscy kierują uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
eko
Niemniej jednak też nie właściwe korzystanie skraca na przykład ważność, mimo że według etykiety jest jeszcze należyty. Niemniej jednak dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, bo drobnoustroje na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. Żeby zadbać adekwatnie o cerę bez pomocy kosmetyczki, jaka jednak kosztuje czas oraz pieniądze, wypada się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją skóry. Twarz trzeba myć żelem myjącym, oczywiście dobranym indywidualnie do typu cery.