Wśród licznych województw w kraju, miasto Kraków wyróżnia się nie tylko w temacie kultury i akademickim, ale również na wielu innych polach. Staje się obszarem przyjemnym do życia. Zmiany, które dotknęły miasto w niedawnych okresach sprawiają, że Kraków rzeczywiście idzie do przodu.
Pozytywne nowości w stolicy małopolski.
Co niezłego załatwiono w trakcie ostatniego okresu? Ilość udogodnień i nowości inwestycyjnych jest spora. Bardzo pomogły w tej materii finane EU, z których Kraków chętnie korzysta. Dynamiczne akcje w temacie uzyskiwania dotacji spowodowały, że małopolska rozwinęła się o kolejne węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, i nowe miejsca dla ludności.
Szerokie innowacje nie są widoczne dla zwykłego obywatela. Nie oznacza to jednakowoż, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj ignorujemy fakty, które nie są ściśle z nami połączone. Statystycznemu mieszkańcowi miasta wydaje się, że w mieście niewiele się robi. Tymczasem miasto zmienia się z każdym rokiem. Programy naprawcze w obszarze gospodarki odpadami, budowie oraz unowocześnianiu sieci wodociągowej, stawianie filtrów przeciw hałasowi to jedynie niektóre zmiany, które pomagają mieszkańcom pełniej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków rozwija się również w zakresie opcji rozrywkowych. Wartość miasta idzie w górę dzięki takim obiektom jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. Te miejsca inspirują przyjezdnych do odwiedzin.
Podejmowane za pomocą zarządu miasta działania nie dotyczą jedynie samego środka miasta, ale też są związane z całym województwem . Wobec tego lepiej nie uskarżać się tylko zauważyć innowacje w które obrodził Kraków.
Następne lata – jeśli będzie możliwość zachowania tempa zmian – umożliwią Krakowowi zostać niezwykłą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski program