Wyruszasz na urlop lub w podróż firmową do innego miasta bądź kraju? Na miejscu pragniesz zwiedzić jak najwięcej, transportując rodzinę czy też wspólników do pobliskich miast?

samochód do wynajęcia Kraków

Dawniej jedynym dobrym rozwiązaniem byłyby taryfy czy też własny przewóz – dzisiaj o dużo lepszą i tańszą opcją są wypożyczalnie aut, które szturmem zdobyły serca amerykanów i roztropnie przekonują do siebie także europejczyków, w tym też polaków.
Coraz to więcej propozycji polskich wypożyczalni samochodów ukazuje, że potrzebujemy aut w określonym czasie. Co więcej, wypożyczalnie samochodów stają się standardem nie tylko dla podróży służbowych, ale też do tych osobistych, kiedy potrzebujemy szybkiego oraz nieograniczonego przewozu w danym rejonie.

wypożyczalnia samochodów Kraków wadowicka

Wydatki najmu samochodu
Przejdźmy zatem do sedna – jakie są koszty najmu auta? To zależy od tego, jakie auto chcemy wypożyczyć oraz na jak długi okres. Wyruszając na dwutygodniowe wczasy, należałoby pomyśleć o wynajmie na pełen okres urlopu. Czemu? Bowiem najem wyłącznie na parę dni może być dużo droższy aniżeli najem na tydzień lub ewentualnie dwa tygodnie. Ta norma dotyczy nie tylko turystów, jednak także biznesmenów, którzy potrzebują samochodów podczas podróży służbowej.
Na cenę ma też wpływ rodzaj samochodu. Bogata w dodatki limuzyna będzie dużo droższa niż pospolite rodzinne auto (które również nie musi być pozbawione wygód rodzaju klimatyzacja czy fotelik dla dziecka, jaki coraz częściej jest w sztampowym wyposażeniu). Nie zmienia to niemniej jednak faktu, że wypożyczalni aut jest tak wiele, że musiało to odbić się na opłatach – mniejszych cenach dla Konsumentów.